Sıkça Sorulan Sorular

Ürünüm ne zaman kargoya verilir?
Kargoya teslim edilme süresi maksimum 5 iş günüdür. Ürün özelinde tercihinize bağlı olarak seçeçeceğiniz özelleştirme ve kişiselleştirmeler, tedarik süresini değiştirecektir.

Sepetimde birden fazla ürün var, kargo süresi uzar mı?
Sepetinizde farklı teslimat sürelerinde olan ürünler varsa, maksimum tedarik süresi baz alınacaktır.  Dilerseniz farklı teslimat süresi olan ürünler için ayrı sipariş oluşturabilirsiniz.

Kargo ücreti ödeyecek miyim?
Yurtiçi siparişleriniz ücretsiz sigortalı Yurtiçi Kargo ile gönderilir. Tercihinize bağlı moto kurye hizmeti ve Yurtdışı UPS Kargo ücretlidir.,

Ürünleri Showroom’da görebilir miyim?
Sadece pegahjewellery.com da olan ya da siparişe göre üretilecek olan ürünler var. Bunun haricindeki ürünler için Showroom’umumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Ürünlerin sertifikası var mı?
Ürünler Pegah Jewellery güvencesinde, sertifikalı gönderilmektedir.

Ürünleri değiştirebilir miyim? Değişim için ücret ödeyecek miyim?
Satın aldığınız ürünü dilediğiniz zaman değiştirebilir ya da ürün özelinde değişiklik yapabilirsiniz. Yeni istediğiniz ürünün çıkacak fark bedelini ödemeniz gerekmektedir.

Ürünleri iade edebilir miyim?
Satın aldığınız ürünü size teslim edildiği andan itibaren 14 gün içerisinde showroom adresimize geri gönderebilirsiniz. Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel üretim olan ürünlerin siparişi iade edilemez.

Ürünü iade ettikten sonraki süreçler nelerdir?
Üründe herhangi bir hasar varsa ya da ürününüz cayma hakkınızı kullanabileceğiniz şartlara uygun değilse bu ürün, raporlanarak tarafınıza geri gönderilir ve size telefon veya email ile bilgilendirme yapılır

Ancak ürününüz cayma hakkına uygunsa 1 haftalık kontrol sürecinden sonra ürün tutarı, hangi yöntem ile sipariş vermişseniz, aynı yöntem ile iade edilir.

İade ettiğim ürünün ücreti hesabıma ne zaman geçecek?
Kredi kartlarına yapılan iadeler genellikle 1-7 gün arasında hesabınızda olurken, bankacılık sisteminden kaynaklanan problemler nedeni ile debit kart (hesap kartları) iadeleri 30 güne kadar süre alabilmektedir.

İnternetten satın aldığım ürünleri showroomdan değiştirebilirmiyim?
Showroom’dan değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.

Özel tasarım yaptırabilir miyim?
Özel tasarım için Müşteri Hizmetleri destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Sitenizden alışveriş yapmak güvenli mi?
Pegahjewellery.com’dan alışveriş yaparken kullanmış olduğunuz kredi kartı bilgileri güvendedir ve SSL Sertifikası ile korunmaktadır. Pegahjewellery.com’dan vermiş olduğunuz tüm siparişler şifrelidir. Dolayısıyla sipariş sırasında kullanılan kredi kartı bilgileri koruma altındadır.

Sanal Pos nedir ?

Elektronik ticaretin anahtarlarından biri de "Sanal POS" denilen sistemlerdir. Web üzerinden ödeme söz konusu olduğunda sanal POS´lar devreye girer. Klasik alışverişlerde kullandığımız POS (Point of sale- ödeme noktası) cihaz ve sistemlerinin, web siteleri üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan şekline sanal POS -VPOS (Virtual point of sale) denmektedir.

Kısaca buna Internet´e uyarlanmış POS da diyebiliriz. Sanal POS ile alıcı-satıcı ya da satıcı-tedarikçi arasında online bir ödeme sistemi ve altyapısı kurulmuş olur. Sistem basit olarak, firmanın web sitesi üzerinden bilgilerini giren alıcının banka veya kredi kuruluşlarında olan hesabından, satın aldığı ürün veya hizmetin bedeli olan paranın firmanın kendi banka hesabına geçmesine dayanır.

Bu sistemi uygulamak son derece kolay ve zahmetsizdir. Ürün ve hizmetlerini web üzerinden pazarlamayı düşünen bir firma öncelikle ticari hesabının bulunduğu bir banka ile üye işyeri ve e-ticaret sözleşmelerini imzalaması, devamında da bankaya ait VPOS yazılımını kendi web sitesine kurması yeterlidir.

Sanal POS işleyiş olarak oldukça güvenlidir. Tüm işlemler bu süreç esnasında, dijital olarak gerçekleştirilir. Güvenlik sistemleri SSL 128 bit´lik şifreleme algoritmasına dayanan dijital imza ve dijital sertifikalı giriş-çıkış işlemlerini çözmek çok zordur. Bu nedenle klasik bir alışverişte yaşayacağınız güvenlik tehlikesi (hele hele günümüzde) kat be kat daha fazladır.

Sanal POS kullanmanın sağlayacağı faydalar:

1. Internet yoluyla gerçekleştirilen alışverişlerde en etkili ve güvenli ödeme metodudur.
2. Perakende (B2C - firmadan müşteriye) satışlarda %35-40 arasında artış sağlar.
3. İşletmenin pazarlama alanını dar bir bölge ve şehirden kurtarıp, ülke çapında yaygın bir ağa kavuşmasını sağlar, hatta ihracat olanaklarını da ciddi anlamda arttırır.
4. İmaj, tanıtım ve rekabet gücü anlamında işletmeye büyük artı değer sağlar. Yüzyüze satış sürecinden çok daha kısa sürelerde alışveriş olanağı tanır.
5. Elektronik ortamda yapılan işlemler kısa sürede tamamlanır, zamandan tasarruf sağlanır. Bu durum müşteri memnuniyetini arttırır, devamlılık sağlar.
6. Sipariş ve satışlarla ilgili bilgileri veri tabanına aktarır ve saklar.

Güvenlik:

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği:

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşunu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Site-Banka Haberleşme Güvenliği:

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi Veri Güvenliği:

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde herhangi kişi , kurum veya kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.