Hakkımızda
hakkımızda.jpg (179 KB)

 

Ben, Pegah Moshfeghi...

İranlı bir elektronik mühendisiyim. Küçük yaşlarımdan beri, kültürümü tasvir etmenin bir yolunu bulma inancıyla çevriliydim. Bu yolun cesur ve somut bir temsil şekli olması gerektiğine inandım. Dolayısıyla çizim ve resim tüm bu yolculuğu uzun süre takip etti. 2000 yılında Türkiye'ye taşındığımda ilhamlarım şekillendi.

Resme olan bu uzun vadeli merak, buradaki yeni evimle birlikte arttı. İçgüdülerim bunca zaman beni atölyelere itti. Bir ziyaretim sırasında, bazı çizgilerin nasıl bir üç boyutlu bir forma dönüştüğünü gördüğümde derin hisler beni kapladı. O günden sonra düşüncelerimi ifade etmenin somut yollarını aradım. Yaş veya zaman, duyguları, hayalleri ve içgüdüleri ifade etmek için önemli değildir. Önemli olan, duygular ve onları iletmektir. Dolayısıyla sonucun mükemmel olmasına gerek yoktur.

Bu kutsal ilham beni bir süre daha takip etti. Bu zanaatın iç görülerini öğrendim, teknik bilgi edinmek için kurslar aldım. İlk adımda Elmas Sınıflandırma, Renkli Değerli Taş Sınıflandırma ve Teknik Mücevher Üretimi Bilgisi kurslarına katıldım ve sertifika kazandım.

Hayallerim, tecrübem ve kültürüm "PEGAH Jewellery" markası altında harmanlandı. 2014 yılında İstanbul'da kendi atölyemi açtım. O zamandan beri hayallerimi takip ediyor ve tasarımlarımla hayata geçirmeye çalışıyorum.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.